وبلاگ

آیا کسب و کار شما به وب سایت نیاز دارد؟

امروزه  بیشتر از 70 درصد از افراد قبل از تصمیم‌گیری برای خرید یا دریافت خدمات، در اینترنت درباره آن تحقیق می‌کنند، چرا که رفتار مصرف کننده با گذشت زمان تغییر کرده و با فناوری در حال پیشرفت سازگار و متفاوت از قبل شده است. با این حال حدود نیمی از صاحبان مشاغل نداشتن وب سایت را با دلایلی مانند عدم نیاز، هزینه بالا، نداشتن وقت و… توجیه می‌کنند. به وضوح قابل مشاهده است که در این چرخه قطع ارتباط چشم‌گیری به وجود می‌آید.

اگر می‌خواهید با حضور در مقابل مخاطبان مناسب، تجارت خود را توسعه دهید، مخاطب باید بتواند به طور آنلاین شما را پیدا کند. این بدان معنی است که بدون توجه به صنعتی که در آن مشغول به کار هستید، باید یک وب سایت نیز کنار صفحات شبکه‌های اجتماعی خود داشته باشید.

اگر به فکر موفقیت بیشتر کسب و کار خود هستید، راه‌ اندازی یک وب سایت باید اولویت اصلی شما باشد. با ذکر پنج دلیل اصلی این نیاز اساسی را برای شما توضیح می‌دهیم.

 

وب سایت قدم اول برای جلب اعتماد است

اگر می‌خواهید ثابت کنید که به کسب و کار خود اهمیت می‌دهید، وقت آن است که روی داشتن یک وب سایت حرفه‌ای سرمایه‌گذاری کنید. در زمانه‌ای که بیش از 50٪ از کاربران گوشی‌های هوشمند هنگام جستجو یک شرکت یا محصول جدید پیدا می‌کنند، نداشتن وب سایت می‌تواند به اعتبار شما آسیب برساند. بر اساس یک مطالعه ، 75٪ از کاربران آنلاین اعتبار یک شرکت را بر اساس وب سایت آن می‌سنجند و آن را معتبرتر از شرکت‌هایی ارزیابی می‌کنند که فقط یک صفحه در رسانه‌های اجتماعی دارند. در نهایت افراد با شرکتی وارد تعامل می‌شوند که می‌توانند به آن اعتماد کنند. وب سایت قدم اول به سوی ایجاد این رابطه و اعتمادسازی است. فراتر از آن داشتن وب سایت این امکان را می‌دهد که یک آدرس ایمیل سازمانی ایجاد کنید. مانند (hi@prandtech.com) که سطحی از حرفه‌ای بودن را به تمام مکاتبات شما اضافه می‌کند.

 

وب سایت اعتبار شرکت را افزایش می‌دهد

وب سایت این امکان را می‌دهد تا با مقدمه‌ای کاملاً مناسب، کسب و کار خود را معرفی کنید و تأثیرگذار باشید. وب سایت می‌تواند به افزایش ارزش نام تجاری، ارتقا حسن نیت مقابل مشتریان، مخاطبان هدف و همچنین انتقال پیام‌های بازاریابی کمک کند. وب سایت پیام بازاریابی کسب و کار شما را 24 ساعته و در 365 روز سال در معرض دید می‌گذارد و می‌تواند به معرفی تخصص و ارتقاء موقعیت کسب و کار شما کمک کند. در دسترس بودن در تمام زمان‌ها غیر از پشتیبانی از اهداف تعیین شده در برنامه بازاریابی، گامی در جهت خدمات موثر و ایجاد ارتباط با مشتری است، به ویژه اگر در وب سایت خود ربات‌های چت با قابلیت هوش مصنوعی فعال باشد که بتواند مشکلات مشتریان را حل کند.

 

ارائه اطلاعات در وب سایت

وب سایت باید بستری برای پاسخ‌گویی به سوالات اساسی باشد که مشتریان بالقوه در مورد تجارت و نام تجاری شما دارند. این امر به ویژه برای آژانس‌های بازاریابی B2B صدق می‌کند. هنگامی که افراد از وب سایت بازدید می‌کنند به دنبال پاسخ به سوالات اساسی مانند آنچه شما انجام می‌دهید/ محصولات، راه حل‌ها، آدرس شرکت، شماره و آدرس دفاتر فروش، جزئیات تماس و … می‌گردند. به خاطر داشته باشید اطلاعات کسب و کار خود را ساده و کوتاه ارائه دهید، چرا که  مخاطبان امروزی حوصله و زمان مطالب و پاسخ‌های طولانی را ندارند. همچنین با انتشار پاسخ به سوالات متداول و مرسوم مشتری، در زمان خود و آنها صرفه‌جویی کنید.

اطلاعات تماس را در هدر یا پاورقی منتشر کنید تا در هر صفحه نمایش داده شود. همچنین با ایجاد فرم تماس می‌توان از ایمیل سازمانی در دریافت هرزنامه محافظت کرد.

فراموش نکنید که وب سایت بهترین بستر برای نمایش  هرگونه گواهینامه یا جوایز حرفه‌ای حوزه فعالیت شما است.

 

جذب مشتریان جدید از طریق Google

ایجاد یک وب سایت با ابزارهای رایگان هزینه زیادی ندارد، اما انعطاف پذیری تجارت شما را بیشتر می‌کند. یک وب سایت بهینه سازی شده برای موتور جستجو این امکان را می‌دهد که بدون صرف هزینه زیاد مقابل هزاران مشتری بالقوه قرار بگیرید. کلمات کلیدی مناسب می‌تواند ترافیک وب سایت را افزایش دهد و مشتری را از طریق موتورهای جستجو به وب سایت هدایت کند. محتوای موجود در وب سایت روی تصمیم خرید و معاملات تجاری تأثیر می‌گذارد.

ممکن است از اندازه فعلی تجارت خود راضی باشید، اما فراموش نکنید که هیچ مشتری دائمی نیست. برای فعالیت و موفقیت مستمر باید مشتری‌های جدیدی جذب کنید و یکی از بهترین راه‌ها این است گوگل شما را ببیند. داشتن یک وب سایت به شما فرصت مناسبی برای رقابت با غول‌های صنعت خود می‌دهد.

 

محو شدن شبکه‌های اجتماعی

وب سایت به عنوان بستری برای پیام‌رسانی عمل می‌کند و درک آنلاین از تجارت را شکل می‌دهد، کاری  که کانال‌های شبکه‌های اجتماعی قادر به ارائه آن نیستند. وب سایت این امکان می‌دهد که خود را در بازار قرار دهید تا مشتری را به سمت خود جذب کنید.

اگر گمان می‌کنید داشتن صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی برای جذب مشتری جدید کافی است، دوباره فکر کنید. به عنوان مثال داشتن صفحه فیس بوک کافی نیست، زیرا هر کسب و کار دیگری آن را دارد. به گفته فیس بوک افراد در سال 2018 نسبت به سال قبل 50 میلیون ساعت کمتر در این فضا وقت گذراندند. بسیاری از شرکت‌ها اکنون به جای اعتماد به شبکه‌های اجتماعی به ساخت وب سایت روی آورده اند. پتانسیل گسترش تجارت در شبکه‌های اجتماعی قابل انکار نیست، اما فقط حساب کردن روی آنها می‌تواند یک اشتباه بزرگ باشد.

 

 تمام مزایا را بدون صرف هزینه بالا به دست بیاورید

ساخت یک وب سایت مانند گذشته سخت و پُر هزینه نیست. بسیاری از شرکت‌های توسعه وب، فرآیند ثبت بسیار ساده‌ای دارند که این روند را سریع می‌کند. وردپرس نیز به عنوان محبوب‌ترین روش ساخت وب رایگان است. با انتخاب یک قالب وردپرس رایگان، می‌توانید با هزینه بسیار کم وب سایت را راه‌اندازی کنید.

حالا که دلیل داشتن وب سایت را درک کردید، برخی از راه‌های شروع کار را بررسی کنیم. در ابتدا شرکتی برای خدمات میزبانی وب انتخاب کنید. چندین شرکت وجود دارند که دامنه و خدمات پشتیبانی را ارائه می‌دهند.

 

نام دامنه

در حالت ایده آل  نام دامنه باید مشابه نام شرکت باشد. در صورت عدم دسترسی، می‌توانید نام دامنه‌ای را انتخاب کنید که نشان دهنده خط مشی از حوزه فعالیت شرکت باشد. نام دامنه یک ابزار قدرتمند بازاریابی است که باید نهایت استفاده را از آن داشته باشید.

 

خدمات میزبانی وب

سرویس میزبانی وب را انتخاب کنید که معتبر باشد و بتواند تغییرات مورد نظر شما را به سرعت اعمال کند. این کار به خصوص هنگامی که کسب و کار شما گسترش پیدا می‌کند یا به روزرسانی‌های مهمی دارید، بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند. ارائه دهنده خدماتی را  انتخاب کنید که از نظر اقتصادی نیز به صرفه باشد.

 

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت باید بعد از چندین جلسه ایده و طوفان فکری باشد تا مطمئن باشید در عین حال که الگوی وب سایت برای کاربر آسان است و به رقبا نیز شباهت ندارد.